| Kappone a întrebat:

Salut Tpu.De curant am achizitionat un Iphone 5 la mana a doua,nu am avut probleme cu el la inceput, dar de cateva zile am observat ca-mi scade brusc procentul la baterie.Intr-o seara cand stateam cu prietenii, aveam cam 85%, iar dupa 10-20 de minute, cand m-am uitat iarasi aveam undeva la 50-55, nu mai retin exact.In principiu cred ca e bateria,voi ce parere aveti,a mai avut cineva problema asta, precizez ca ios-ul e 8.4.1,ultima versiune.

2 răspunsuri:
| kornelus a răspuns:

Salut Kappone!
Asa au patit si alti prieteni de ai mei.
Ei au gasit rezolvare in urmatoarele feluri:
-Si-au instalat aplicatie pentru salvarea bateriei(arata ce consuma cel mai mult la baterie,ce programe nu sunt utile si consuma asa aiurea bateria).
-O solutie de iti cade asa brusc procentajul la baterie este faptul caci ai internetul de pe mobil deschis,wi-fi, luminozitatea telefonului mare, etc.
Incearca ca sa mai reduci din ele.
Daca nu functioneaza nici asa, singura solutie este ca sa o inlocuiesti, si dupa aceea sa ai grija sa nu mai repeti greselile care le-ai facut pana acum.
Succes!
Sper ca ti-am fost de folos!
O zi mirifica!
Numai bine!

| Kappone explică (pentru kornelus):

Multumesc,la fel, numai bine!