| Socaciu_Andrei_1999 a întrebat:

eu am telefonul Allview p4 life si am disponibil 5GB de memorie din 8 dar imi arata ca am doua memorii, dau in jos si imi arata 2 una de 1 gb si una de 5 si aplicatii mi se instaleaza in aia de unu doar cele mari de 2gb se instaleaza in aia de 5 deci cum sa fac ca toate aplicatiile sa mi se instaleze in aia de 5?

3 răspunsuri:
| MrVlad10 a răspuns:

Nu prea ai cum direct.dar dupa.ce se instalează intri la setari -> aplicatii, apoi alegi din lista aplicatia care vrei sa o muti pe memoria de 5 GB si apesi " mutare pe cardul SD "

| Socaciu_Andrei_1999 explică (pentru MrVlad10):

Asta e pai eu nu am card micro sd si am 2 memorii una de 1 gb si una de 5 gb si aplicatiile mai mici mi se instaleaza in aia de 1 si alea mai mari respectiv mai mari de 1 gb se instaleaza in ai de 5 dar cand se umple aia de 1gb nu ma mai lasa sa bag aplicatii desii eu mai am spatiu disponibil pe aia de 5 GB!

| MrVlad10 a răspuns:

Da ma dar fa asa cum ti- am zis eu ca asa am pățit si eu la tableta