| TutankamonOficialu a întrebat:

Îmi spune cineva cum îmi pot afla seria cartelei de la COSMOTE (TELEKOM). Am dus-o la un service gsm și mi-au pierdut seria.

Răspuns Câştigător
| mihaixliquid a răspuns:

Sal,in general la un centru cosmote(telekom) nu un centru autorizat cosmote(telekom) si din cate stiu se percepe o taxa de 2Euro, si prin intermediul relatii cu clienti se poate afla(atunci cand suni la rel cu clientii le apare toate datele despre sim-ul tau)si mai este o optiune gratuita https://play.google.com/......ps/details o aplicate pentru android si gratuita.a si daca nu ai taiat cartela seria se afla langa chip