| Mercedes_Yomercedes_1996 a întrebat:

Cine imi poate zice PUK la Telekom(Cosmote) dupa seria cartelei daca poate cineva sa mil zica as fi rexunoacator.

Seria aici: 8940030413621705886
As face eu dar nu am alta cartela de pe care sa sun...
Cine ma ajuta ii dau funda. Ms

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cum aflu codul Puk pentru cartela mea Telekom Romania Mobil?
Am blocat cartela si am nevoie de codul Puk. Cum il pot afla?

1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului tau;
2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita Telekom Romania Mobil a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 7 ("Pentru a afla codul PUK");
3. Prin accesarea contului MyAccount, sectiunea "Contul meu", tab-ul "Cod PUK".
Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK te rugam sa tastezi pe telefon urmatoarea secventa:
**05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#" - SURSA :
https://www.telekom.ro/asistenta/

Toate cele bune.

| DataSoft a răspuns:

Nu cred ca se poate..mai degraba lasa-i nr de telefon..asa poate putea cineva sa te ajute...
daca nu ai rezolvat nimic supa dupa telefonul unui amic la relati cu clientii(1234) spui nr de tel si imediat iti da codul puk eventual te mi intreba niste detalii pe care sigur trebuie sa le stii daca este nr tau, gen cu ce valoare ai incarcat ultima data sau care a fost ultima optiune activa pe cartela ta.
bafta