| Tud44or a întrebat:

Salut,TPU! Imi spuneti va rog daca iau o aplicatie de pe Android market o sa fac cost suplimentar? Si daca fac cost daca folosesc aplicatia o sa ma taxeze? Si daca imi trimit ceva din calculator pe telelfon cu bluetooth o sa ma taxeze?

Răspuns Câştigător
| Bogdanys a răspuns:

Intra pe google play si descarcati de acolo. Ai cablu de date, daca nu merge si cu bluetooth si nu vei fi taxat

4 răspunsuri:
| Gabi20CM a răspuns:

Daca folosesti Wi-fi nu o sa te taxeze nimeni insa daca o sa folosesti internetul mobil(precum Vodafone)si tu downloadezi o aplicatie de 600 de mb iar tu o ai doar 200 mb trafic da ai sa fi taxat.Cu bluetootj nu ai sa fi taxat transferul se face intre PC si telefon insa recomand USB.

| Tud44or explică (pentru Gabi20CM):

Multumesc pentru raspuns! dar daca dupa ce iau aplicatia cu bluetooth si o folosesc nu o sa ma taxeze nu?!

| Tud44or explică:

Deci nu ma taxeaza daca imi trimit aplicatia din calculator pe telefon si o folosesc? Dar daca mi-am luat o aplicatie din Android Market si o folosesc o sa ma mai taxeze in continuare?

| Gabi20CM a răspuns (pentru Tud44or):

Daca tu ai luat aplicatia de pe calculator si jocul este complet fara sa necesite download nu vei fi taxat.De exemplu daca iei un joc de un GB si vrei sa-l pui pe calculator pe telefon nu vei fi taxat dar daca iei doar imaginea jocului(se gaseste pe internet are cam 20 de mb sa zicem) va necesita download si daca depaseste numarul de mb pe care ii detii vei fi taxat.