| Cumintzel a întrebat:

mi-am comandat un telefon HTC desire 816 si nu inteleg partea cu cartelele stiu ca este dual sim,dar nu inteleg, un slot este pentru nano sim si unul pentru cartela normala? Va rog sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| MarcelineBMTH a răspuns:

Siituatia cu dual sim consta in detinerea a doua cartele diferite ( cartele cu retele diferite)

| Cumintzel explică (pentru MarcelineBMTH):

Stiu lucrul asta. Dar am vazut pe internet o descriere in care spunea ca un slot este pentru nano sim iar altul pentru cartela normala. Si as dori sa stiu daca este adevarat.

| madalina689 a răspuns:

Ambele sloturi sunt pentru nano-sim. Funda?

| kari21 a răspuns:

Ai doua simuri adica un nano sim ( un sim decupat ) si un sim normal. Funda?

| norbeert66 a răspuns:

Adica au 2 cartele sime ca si cum ai avea 2 telefone in 1

[exemplu:sa zicem ca ai o slujba la care te suna clienti si ai un telefon si alt telefon pentru familie decat sa umbli cu 2 mai bine ai unul dual sim]

| Cumintzel explică (pentru norbeert66):

Stiu care ii treaba cu dual sim? De fapt am intrebat un slot este pentru nano sim si unul pentru cartela normala? Asta am intrebat nu ce ai zis tu.