| Costel93 a întrebat:

mi-am cumparat un telefon Sony Xperia Z1 de pe site-ul eMAG. Telefonul functioneaza perfect insa nu stiu un lucru :
E nevoie sa formatez bateria?

Astept raspuns de la cei care au mai cumparat de pe eMAG telefoane. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Telefoanele noi au baterii Li-Ion care nu mai trebuie formatate, ele fiind formatate direct din fabrica.

| Costel93 explică (pentru Mario1999):

Mersi frumos am aflat acest lucru si de la prieteni.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E bine sa ii faci primele incarcari de lunga durata. pentru asta nu e nevoie sa cumperi de pe eMAG. sau ai impresia ca cei de acolo iti vand telefoane diferite de ceea ce vand altii?
am trait sa vad si asta. funda poti sa faci ce vrei cu ea.
bateria in tarile civilizate are o garantie de 6 luni. daca vezi ca nu e ceva in regula trebuie sa iti schimbe telefonul.
desigur, nu iti dureaza mai mult de 24 de ore. ecranul mare consuma mult, si cred ca l-ai cumparat ca sa il utilizezi la maxim. deci daca reuseste sa reziste o zi, e buna.

| M1XTaP3 a răspuns:

Eu din cate stiu acum bateriile litiu-ion vin formatate din fabrica deci nu mai trebuiesc formatate succes happy