| GabiIsBack a întrebat:

mi s-a spart ecranul la iphone 4 si el afiseaza totul dar nu merge touch-ul.
Cum il pot repara cel mai ieftin? Si la service cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Eu cand mi-am spart ecranul touch-ul totusi functiona. Teoretic ar fi trebuie sa "ies" mai ieftin ca tine dar din pacate pentru mine nu am iesit. 400 lei te costa reparatia iti va schimba touchscreen+digitizer. si vei avea toata fata telefonului "ca noua". Mai naspa era daca pateai ca mine: doar crapai sticla exterioara si ecranul din interior functiona perfect. Ele doua sunt lipite atat de bine incat nu pot fi schimba una fara cealalta si daca ai crapat sticla exterioara trebuie sa schimbi intreg touchscreen-ul telefonului. Eu am avut un noroc chior sincer mi-a dat cineva in luna mai 950 lei pe iphone 4 neverlocked cu ecranul asa spart pentru ca avea acasa unul de rezerva acasa pentru ca isi schimbase carcasa telefonului lui cu una alba si i-a ramas touchscreen-ul vechi. In fine fata telefonului e intre 300 lei pe internet si 450 lei in service cu tot cu montaj dar fii foarte atent. Apple nu da piese de schimb asa ca toate aceste piese nu sunt intocmai "originale" dar sunt piesele care le folosesc service-urile cele mai bune deci sunt de calitate altceva nu exista. La Applestore telefonul se schimba cu unul nou ei nu produc piese de schimb stiu asta sigur.

5 răspunsuri:
| GSM360 a răspuns:

Ai putea sa apelezi la http://gsm360.ro/products/Display-iPhone-4-Negru.html Din cate stiu eu, au si pe negru.
Manopera este undeva la 100 ron.
Asta te-ar duce la 280 ron in total.
Bine asta in conditiile in care esti din Bucuresti.

| 0Arwen0 a răspuns:

Ieftin? Daca ai avea bani ti-ai cumpara un iphone nou.dar, esti cam sarac din cate am auzit.

| GabiIsBack explică (pentru 0Arwen0):

Mwistule j3t d-aici.

| 0Arwen0 a răspuns (pentru GabiIsBack):

Jet ii spui lu' mata!

| GabiIsBack explică (pentru 0Arwen0):

Ma mwistule jet ca iti dau report