| Bogddy10 a întrebat:

Prietenii care ii am pe fb mi-au intrat in contactele de la telefon...Cum as putea sa-i scot de acolo?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe Ștergere contact.
Pa, pa.

| Mwha a răspuns:

Nu poti sa-i stergi?

| EuAli a răspuns:

Tii apasat pe contactul de fb
Iti apare o fereastra si alegi de acolo sa-i stergi.

| Melymonade a răspuns:

Șterge-i, nu?

| alexmarton a răspuns:

Pentru Android.
Setari > Conturi si Sincronizare.
Ai mai jos instructiunile:

1. Debifezi Sincronizare automata,
la Gestionati conturile mai jos deselectezi contul care are legatura cu google sau facebook este punctul cel cu doua sageti rotunde, dai pe el si se dezactiveaza daca numai are culaorea verde, atunci e dezactivat.

2. Cum ii scoti de pe contacte
a. intri la Agenda(Contacts) si dai Optiuni de Afisare(se obtine din apasare Menu sau celel 4 lini de pe tel).
b aici ai sa observi, Alegeti persoanele din agenda pentru afisare
si normal deselectand, contul ai sa scoti din afisare din contacte.
Daca n-ai inteles imi spui.
Bafta! aporpo vezi sa nu deselectezi SIM, ca numai vezi celle de pe cartela. )

| MissPussy a răspuns:

Mie asa mi s-a intamplat cu prietenii de la mess si i-am sters de la cotacte si s-au sters si din mess. Concluzie nu te lua dupa astia fiindca dupa ti se vor sterge si de pe facebook.

| andapisi5555 a răspuns:

Si mie la fel mi-au intrat si cel mai repede a fost sa dau la setarile contactelor si i-am sters pe toti... Funda?