| KLiNK a întrebat:

Probabil cativa dintre voi stiti ca vreau sa imi achizitionez un smartphone ieftin (pana in 500 de lei). Pana acum am pus ochii pe mai multe variante: Allview A5 Quad, Allview P4 Life si Allview P5 Life. Din pacate A5 nu va putea face fata la ceea ce fac eu pe telefon (pentru ca are 512mb ram) si ultimele doua modele au sunetul si camera foarte proaste. Azi am vazut un smartphone Karbonn Sparkle V cu 399 RON la oferta. Face parte din programul Android ONE (android nemodificat care se actualizeaza automat timp de 2 ani, de la Google).
Aici sunt specificatiile:
Procesor Cortex A7 Quad Core 1. 3GHz
1GB RAM
Display de 4.5 inch
4GB spatiu de stocare (o sa imi iau si card)
Camera principala de 5mp
Camera secundara de 2mp
http://www.emag.ro/......DZC9BMBBM/
Pot sa am incredere in Karbonn? Pentru ca nu am mai auzit de firma asta. Am vazut si review-uri si are note destul de mari.

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Eu zic sa iti iei totusi un Karboonn, este mai bun de cat Allview happy

6 răspunsuri:
| OneShot001 a răspuns:

Eu zic ca nu merita sa risti banii pentru chinezarii, recomand Microsoft 535 (windows phone 8.1) se misca mult mai bine decat cele cu android. Utilizeaza mai eficient RAM-ul.Ambele camere au 5mp calitatea e chiar buna.Multi spun ca WP nu e bun, de fapt nu stiu sa il foloseasca laughing

| OneShot001 a răspuns (pentru OneShot001):

Pe eMAG e 460RON

| KLiNK explică (pentru OneShot001):

Karbonn nu e chinezarie...este telefon din India. Ei detin piata de smartphone-uri in Asia si o parte din Africa. Si acum vor sa isi incerce norocul in Europa...
Referitor la Windows Phone. Eu vreau telefon pe Android pentru aplicatiile pe care le ofera. Si eventual un Minecraft cu prietenii. Windows Phone nu am incercat dar nici nu cred ca vreau sa il incerc.

| OneShot001 a răspuns (pentru KLiNK):

Incearca price.ro sau compari.ro, acolo gasesti preturi bunehappy

| valentinmihai a răspuns:

Eu am Karbonn si am avut Allview. Cred ca asta spune tot. happy

Cu telefonul asta nu am avut probleme pana acum.

| RaucaIoan a răspuns:

Karbonn e un telefon super ok. Cauta sa ai cel putin 1 giga de ram si esti acoperit pentru 90% din aplicatii.