| AwanderingLove a întrebat:

Spuneti-mi va rog care telefon este mai bun? Sony xperia z3 sau xiaomi mi note?

Răspuns Câştigător
| oODonViperOo a răspuns:

Am auzit zicand ca Xiaomi mi note pro ar fi cel mai bun android de pe piata, insa z3 isi face foarte bine treaba, ai si avantajul faptului ca e rezistent la apa si ai si certificatul IP68 care e o garantie in cazul in care se strica din cauza apei; are o camera foarte buna, laudata de multi utilizatori.

Aici e o comparatie intre cele 2:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6952&idPhone2=6539

P.S. Poti observa si faptul ca note pro are 64GB intern dar nu are SD slot, iar Z3 suporta pana la 128SD si bineinteles diferenta de 1GB RAM.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Sony Xperia Z3 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......bhmd9r.php

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul.

| andutzu2000 a răspuns:

Z3 clar. Si in privinta compararii cu Sony, Sony va castiga din cauza pieselor de calitate si a certificatelor de carantie oferite utilizatorilor. Oh, era sa uit, sa ne spui si noua ce fata vor face prietenii tai când iti vei spala telefonul. laughing

| Anonima56222 a răspuns:

Sony