| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Telefonul meu s10plus are în setări opțiuni atat în limba romana cât și în limba engleza.
De exemplu: Accesibility, Teme, Keyboard settings, data și ora.
Si nu înțeleg de ce. Eu am intrat in setarile telefonului am ales doar limba romana, dar când l-am configurat prima data nu avea limba romana trecuta.
Dau funda celui care ma poate ajuta sa fac ca tot telefonul sa fie intr-o singura limba.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poftim :

https://www.youtube.com/watch?v=G_FMeOSFdZI

| Ana1687 a răspuns:

Intri in setari (dai in jos cu degetul pe ecran și intri in bara de notificări, apoi apeși in dreapta sus pe acea rotiță), apeși pe setarea "mai multe setări" sau "more settings", apoi pe setarea "limbă sau introducere" sau "language or input" apoi apeși pe "limba" să "language" și acolo o să ai selectate doua limbi, romana și engleză, apeși pe "ștergere" sau "remove", apoi selectezi limba engleza și după apeși iar pe "remove"
Sper că te-am ajutat