| tputpu11 a întrebat:

va rog sa imi raspundeti repede. Sunt f incantata de un telefon pe care trebuia sa il primesc dar am observat ca nu se incarca. L-am dus la reparat si azi primesc raspunsul dacave vorba doar de mufa sau de placa din tel. Daca il puneam la incarcat nu se incarca dar daca tineam partea de la incarcator acolo unde e mufa mai jos deja facea contact se incarca. Voi ce credeti? Eu zic ca daca facea contact doar intr o anumita pozitie atunci e devina numai mufa si se poate repara. Astept sarpunsuri urgente! Multumesc!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E un contact la mufa. Stai linistita! Acuma depinde si daca se mai poate lipi pe placa de baza. Oricum nu te lua dupa bucuresteni. Sunt "jmecherasi" si hoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, poti sa imi lasi o adresa de contact si te ajut sa il repari.Cel mai probabil trebuie stabilizata sau schimbata mufa de incarcare. Te pot ajuta daca este Samsung sau iphone.

| Eclipse a răspuns:

Din cate spui tu se pare ca ai probleme cu mufa, mergi la un service mai serios, explica-le cum sta treaba si o sa-ti rezolve mica problema. Problemele cu mufele cel mai des le-am vazut la telefoanele Eboda.

| tputpu11 explică (pentru Eclipse):

E Samsung Galaxy Note,e totu ok la el,dupa cum v am spus daca tineam incarcatoru in jos facea contact. Mi frica sa nu fie de la placa ca asa am auzit ca nu se poate repara,si mie mi asa de drag telefonul, e mare, e roz, e perfect pentru mine, multumesc de raspuns!

| Eclipse a răspuns (pentru tputpu11):

Inteleg, dar cu garantia cum stai? Daca mai este valabila il poti trimite in garantie.