| Voicu_Ionela_1999 a întrebat:

Vreau sa merg la mare si am un Iphone 5. Ma intereseaza daca pot sa-l scufund in apa, daca e rezistent

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il scufunzi in apa... dar iti cumperi alt telefon dupa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Apple iPhone 5 NU este "rezistent" la apă, NU are certificare pentru aşa ceva :(
Vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5-4910.php

Deci, NU îţi recomand să-l bagi în/sub apă!

Toate cele bune!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine nu il scufunda in apă daca tii la el, daca vrei sa l strici il poti baga sub dus, si vezi ce face.

Bula
| Bula a răspuns:

Oricare telefon se poate scufunda in apa!
Daca vrei sa aflii cat este de rezistent, suna-ti cu el un prieten... dupa scufundare.

| CPAElites a răspuns:

Fizic,orice telefon e Rezistent la apa happy

| RareşTPUro a răspuns:

Nu rezista la multa apa... doar atunci cand e stropit putin. dar daca il scufunzi, va scadea durata bateriei, touch-ul va receptiona comenzile degetelor tale mai tarziu, butonul de la iPhone (cel din centru jos) se va apasa mai greu si cu timpul se va stinge singur cu bateria plina. Nu recomand sa faci asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scufunda.l mai intai in cadă. Daca rezista, il poti scufunda si in apa marii.

| ioanoanea15 a răspuns:

Poti merge linistita la mare cu el nu o sa se strice decat dupa ce o sa il bagi in apa. happy

| Dîrțu_Irina-Maria_2000 a răspuns:

Sa il scufunzi in apa poti doar cu o husa waterproof, altfel se strica. Nu sunt telefoane atat de rezistente.

| Alex26Stoica a răspuns:

Iphoneul nu este rezistent, de la iphone 6 incepe sa fie