| XpandereX a întrebat:

Salut, va rog ajutati-ma, sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac! Eram pe internet (Android 4.4.2-Allview e3 sign), pe paginile care le vizualizez de obicei, si dintr-o data browserul s-a inchis. L-am repornit, si cand am vrut sa scriu ceva tastatura deisparea. Dupa, cand voiam sa ma uit la un video (tot be browserul respectiv pe care il folosesc de mult) se tot oprea. Dupa accea, play store incepea sa se porneasca singur, pe o pagina numai cu adduri, si am vazut o multime de aplicatii noi cu iconite APP in meniul de aplicatii. M-am speriat si am dat shutdown la telefon, dupa l-am pornit. Tot la fel. Cand opream internetul, nu se mai intampla asta. Am facut rapid un factory reset, dar problema tot persista. Am luat malware bytes, si a detectat 23 malwares. Toti system apps (care pareau virusi dupa nume ex. web viewer). Nu le-a putut sterge, asa ca l-am rutat cu kingroot si am luat no bloat pentru dezinstalarea aplicatiilor de system. Dupa le-am dezinstalat manual, totul a mers bine, dar reapareau. M-am speriat, din nou, si i-am dat shutdown. Acum daca il deschid apare backgroundul, dar nu pot face nimic, nici shutdown( am scos bateria, sa nu faca prostii de capul lui). Va rog, ce pot face sa repar? Cum pot sterge absolut tot sistemul Android, sau alte metode. Va rog, ca nu am bani de alt telefon!

Răspuns Câştigător
| dulgherunicu a răspuns:

Rescriere de soft

| XpandereX explică (pentru dulgherunicu):

O sa incerc, il dau la cineva maine sa il faca. Mersi

| XpandereX explică (pentru dulgherunicu):

Am vb cu matusa mea, si il duce la un softist, mersi de sfat, funda.

| dulgherunicu a răspuns (pentru dulgherunicu):

Thanks

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-l la un profesionist sa-l curete, te-ai umplut de malware!

| XpandereX explică (pentru floryn1993):

Hmm, multumesc, o sa incerc asta, o sa vorbesc cu niste prietenii sa ma ajute cu instalarea. Sper sa reuseasca, va funda si va spun daca a functionat happy

| XpandereX explică (pentru floryn1993):

Dar eu am e3 sign, nu living :/

| Andrei2991 a răspuns:

Du-te la Actualizari de sistem, este o aplicatie din telefon. Porneste wifi-ul, si descarca actualizarea de sistem. Ar trebui sa mearga, am un prieten si i s-a virusat si lui telefonul, si si-a facut update la telefon si aparent a sters cam tot. Daca ai ceva important fa un backup la ce ai si copie-l pe cardul SD. SUCCES

| XpandereX explică (pentru Andrei2991):

Da, scrie ca "Your target doesn; t support over the air", deci nu merge varianta aceasta. Multumesc totusi de ajutor...

| EmiliaTonciuVasile a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator:se descarcau singure aplicatii, se pornea wifiul etc.Nu am putut face nimic, acum nici nu se aprinde macar, nu ma lasa sa intru si imi apar reclame peste reclame, desi am facut hardreset de multe ori.Acum sta in sertar si asteapta sa fie vandut pe bucati.