| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am cumparat azi un micro SD HC de 4 gb pentru tel. LG KP500. Am copiat de pe PC pe card undeva peste 100 de melodii dar cand bag in telefon, nu imi arata toate melodiile, dar numai primele 26 / 30. Restu deschid mapa dar imi arata ca e gol. Nu stiu ce sa-i mai fac. Am si formatat-o de vreo cateva ori, am pus melodiile din nou. Formatul e mp3 la toate fisierele, dar nu stiu de ce nu merge. De fiecare data cand o scot dau unmount, deci nu stiu ce are. Credeti ca cardul este fake?

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Posibil sa fie un alt format, chiar daca iti arata ca ar fi tot mp3.

| PuFiLiCi98 a răspuns:

Problema cauzata poate fi datorata urmatoarelor aspecte:
- un format al melodiilor diferit=> nerecunoasterea melodiilor;
- problema cardului, dar asta se intampla foarte rar;
- melodiile sa nu fi fost copiate complet / corect;
- problema din softul telefonuli.

| ManuelNeuer a răspuns:

Salut.Orice card microSD cu valoare peste 2 GB(microSDHC) suporta transferarea datelor dupa PC-Telefon sau Telefon-PC doar cu ajutorul unui Cablu USB specific LG-ului KP500. Fara cabluri UNIVERSALE! Cu ajutorul cablului USB, datele vor fi transmise printr-un impuls mult mai repede si mult mai sigur in Folderul selectat de tine pe telefon.Folosind cablul USB, circuitele cardului se vor imputernici si vor crea un impuls atat de puternic, incat peste 500 de melodii ar fi trimise in doar 10 minute pe telefon+fara coruperea memoriei. Dupa achizitionarea cablului USB pentru LG KP500 se recomanda o formatare a cardului din nou, pentru a fixa coruperea memoriei. Sper ca ti-am fost de ajutor.Mult succes si bafta! Funda? big grin

| Methamfetamin a răspuns (pentru ManuelNeuer):

Mersi mult, curand voi achizitiona un USB si daca merge, dau funda! happy