| ucvfcsb a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iPhone 5s. Nu sunt un utilizator care se joaca, doar intru pe Facebook, Instagram, mesaje si chestii de genul... Se merita sa il cumpar?

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

E acum la oferta aprox 1300 lei nou. La banii astia merita din plin. Daca nu ai avut iPhone pana acum, incearca. Nu asculta toti neavizatii. Pt. a compara 2 telefoane nu ai nevoie de GSM arena ai nevoie de telefoanele alea doua in buzunar proprietatea ta, te joci cu ele o luna doua si apoi dai sfaturi.

Singura neplacere pe care o intalnesti la iPhone e sa iti dai seama ca 16gb nu sunt chiar asa de multi, dar asta tine de optiunea ta initiala.

Sigur, daca prinzi o oferta buna te poti impaca cu gandul ca ai 16 gb (1300 5S)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cati din cei care au cumparat crezi ca se folosesc de el la maxim? suntem manipulati de ilulminati planetei care ne ofera sa consumam multe porcari, normal ca nu ai nevoie de Apple sunt multe mai bune si ieftine dar daca vrei sa urmezi turma oarba cumparati iphone, eu am Samsung a5 si lucrez in it si spun ca il folosesc doar 5% din ce este el capabil, cine foloseste mai mult? dar ce conteaza asta

| Adry05 a răspuns:

Hm...Eu personal ti-as recomanda mai degraba un model de la Samsung. Iphone nu e foarte rezistent, mai ales fizic, se sparge foarte usor, iarna ai probleme ca se inchide, blocheaza de la frig. Iphone merita sa-l iei mai mult pentru camera foto. laughing

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu contează firma telefonului tău, e o investiție cam mare și total inutilă doar pentru un smartphone folosit la modul „basic" - recomand mai degrabă un Samsung sau HTC (eventual un Huawei).
Dar dacă e musai să ai un iPhone, atunci e singura opțiune la un preț mai mic.

| bogdan12321132231 a răspuns:

Teoretic da, practic este învechit si numai primești updaturi si probabil cu timpul va rămâne în urmă și nu merita sa dai 1500 1600 de lei pe el, așteaptă sa se lanseze iphone 7 si orienteaza-te spre un 6 sau 6s, 6 probabil că vei găsii undeva la 2000 de lei după lansarea 7

| Steam321 a răspuns:

Da e bun telefonul

| alexbit90 a răspuns:

La banii care ii dai pe iphone mai bine iei un Samsung galaxy a5 2016 procesor mult mai mare octa core rezolutie full hd si toate cele zic eu ca o sa fi incantat dce el

aici gasesti o comparatie: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7789&idPhone2=5685

| CinVasileeee a răspuns:

Sall, detin iphone 5s sau mai bine spus in trecut mie nu imi place e micut si ma enerveze mai bine iti iei un Samsung galaxi s4 cel mai bun dintre tot si nici nu e asa scump dar isi face treaba, funda?

| ucvfcsb explică (pentru CinVasileeee):

S4 l-am spart acum 2 saptamani si acum sunt in cautare de un alt telefon laughing)

| CinVasileeee a răspuns (pentru ucvfcsb):

Ok frate, atunci cumpara iphone 5s el isi face treaba dar ca e micut! bafta