| cristiancristian8 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon cu android (second hand), nu am prea multi bani disponibili (adica vreo 300 lei), insa vreau sa fie cat de cat bunicel. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Eu iti recomand Samsung galaxy Gio. Il am si eu de un an si sunt multumit de el (mai mult nu mi-a permis bugetul). Are Android 2.3.6, camera de 3, 2 MP, precesor ARM V6 de 800 MHz, 278 MB RAM utilizabil, ecran LCD de 3, 2", 16 milioane culori... Per total eu sunt multumit de el, si chiar ti-l recomand.

| cristiancristian8 explică (pentru iamSeBy):

DA si eu ma gandeam la gio si chiar vroiam sa vorbesc cu cineva care il are.
Ma intereseaza ram-ul i se pare destul de putin, nu ai probleme din cauza asta (adica sa nu poti rula unele aplicatii )? in res mi-se pare destul de ok telefonul. Mai ma gandeam la LG optimus net, are ram mai mult (512) insa are 256000 de culori, in rest sunt la fel.

| iamSeBy a răspuns (pentru cristiancristian8):

La unele aplicatii merge putin mai greu, dar depinde de cat de multe chestii ai instalate in telefon, si cat din RAM ai ocupat. Spre exemplu, eu am avut pe el gta 3 si mergea cam sacadat... Acum am nfs shift si pes2012 si merg ambele fara nici o problema (ma refer la aplicatii mai mari, pentru ca mai mai multe, dar mai micute). Singurul dezavantaj e ca are memorie interna mica, de exemplu daca iti bagi Facebook si Messenger (care nu merg puse pe card) si mai vrei sa bagi ceva o sa inceapa sa te avertizeze in legatura cu spatiul mic ramas. Despre LG-ul ala nu stiu prea multe. Uita-te si tu pe net, fa niste comparatii, mai uitate la review-uri, si vezi care crezi tu ca e mai bun la ce iti trebuie tie.

3 răspunsuri:
| aikman01 a răspuns:

HTC wildfire simplu sau s
usor de lucrat pe el, poze decente, se vede bine pe el, se aude tare, tine mult bateria