| coltionut a întrebat:

Vreau sa imi spuneti si mie ce telefon este mai bun dintre:

Huawei y330 sau Utok 500q HD deluxe edition.

Vreau sa imi raspunda cineva care chiar se pricepe si cunoaste telefoanele!

Răspuns Câştigător
| FreakyChucky a răspuns:

Utok e mai bun. Daca te uiti la specificatiile lor (chiar daca nu te pricepi la telefoane deloc ) poti observa diferentele la memoria RAM, la camera si chiar la baterie. Utok are memorie mai mare, are 1 GB RAM ( Huawei are 512 MB ) deci e clar mai bun. Utok are procesor quad-core( adica are 4 nuclee si telefonul merge mai repede pentru ca toate informatiile nu trebuie procesate de un singur procesor ) iar Huawei e dual-core ( deci are doar 2 procesoare). Utok are camera de 13 megapixeli ( si are si camera frontala ), Huawei are doar camera din spate care are 3 megapixeli ( nu are camera de selfie-uri). Si la baterie Utok o are mai buna ( 2000 mAh ) fata de Huawei ( 1500 mAh).
Sper ca ti-am fost de ajutor, astea sunt criteriile pe care le cauta toata lumea, memorie, procesor, camera si baterie.
Iti dai si tu singur seama care e mai bun. Bafta :*

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar Utok e mult mai bun.