| Robi1444 a întrebat:

Salutare, am Nokia Lumia 610 cu windows phone si as avea o intrebare : Cum as putea sa ma taxeze pe cost suplimentar daca cumpar ceva din marketplace? (Sunt pe abonament la Orange)
Si acum nu pot sa cumpar nimic (am gasit un program fain, pc remoter sau ceva de genu) si cand dau la "buy" zice ca trebuie sa adaug un card de credit. Dar eu nu vreau cu card de credit, ci sa ieasa pe cost suplimentar! Dau funda cine imi explica!

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a putea achizitiona aplicatii din magazinul de aplicatii Windows este necesar sa folosesti un card bancar valid. Nu se poate sa achiti costul aplicatiei prin intermediul abonamentului.

Cu prietenie,
Orange Helper

| thalyslly a răspuns:

Eu am lumia 820 dar sunt pe cosmote, majoritatea pp sunt gratis iar cele care vin platite imi apare la cost suplimentar.dar asa mi-a fost setat de la magazin.incearca sa intri la setari market -conditii utilizare magazin

| Robi1444 explică (pentru thalyslly):

Nu inteleg nimic. Un id de mess ai putea lasa pentru a ma informa mai bine?!

| thalyslly a răspuns (pentru Robi1444):

Du-te cu telefonul la un magazin Orange si spune-le sa iti faca setarile ca sa iti apara la cost suplimentar.
la cosmote asa au facut inca de cand l-am cumparat