| SynapseNinja a întrebat:

Am număr de telefon de la Digi, iar contractul cu ei îmi expiră în aproximativ un an. Aș vrea să mă transfer de la ei, dacă e, datorită faptului că nu am semnal chiar bun la țară. Înainte de a fi client Digi, am fost la Orange, însă și la aceștia nu aveam semnal chiar bun la țară. M-am gândit să mă transfer la Vodafone, îmi recomandați la ei? Au semnal și internet bun? Aș prefera să îmi răspundeți dacă sunteți în cunoștință de cauză, adică dacă sunteți abonat la ei sau dacă știți pe cineva a fi abonat la ei. Vă mulțumesc și vreau răspunsuri serioase.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te poti transfera in orice retea dar daca zona in care locuiesti este in asa fel(dealuri sau departe de un releu), posibil sa nu ai semnal cu nici o retea.

| sierra1 a răspuns:

"nu am semnal chiar bun la țară...mă transfer la Vodafone, îmi recomandați la ei?"

nu ne-ai spus la care țară stai!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu am internet si abonament telefon de la digi si am semnal excelent, totul depinde de ei cand instaleaza in zona ta antene emisie receptie, ca fara antenele Gsm nu poti avea semnal nicăieri.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a avea semnal bun, trebuie sa ai un turn (releu) GSM aproape, vizibil de la locul unde stai, la distanta mai mica de 2-3Km.
De asemenea, reteaua pe care esti trebuie sa "lucreze" prin acel releu.
Daca nu ai indeplinite aceste conditii, atunci semnalul va fi slab sau chiar inexistent, la oricare retea.

Inainte sa te muti la alta firma, cauta pe cineva de pe reteaua unde vrei sa pleci si fa o masurare de viteza, de acasa, de la tine, preferabil cu telefonul tau (schimbi cartela pana ce faci masuratoarea)!

| Catalin77945 a răspuns:

Eu sunt abonat la Vodafone, exceptand faptul ca in unele zone nu prea ai semnal sau net cum ar fi paduri munti, in rest e ok si mai dau si 5 euro pe cartela cu net si minute cam cate vreau, deci sounds like worth