| HadesSs a întrebat:

Salutare, am Samsung s4 si mi s-au adunat vreo 20 si ceva de gb de net in schimb netu merge foarte greu imi apare un E langa retea si abia se incarca uneori apare H si atunci merge mai bine. Am dat si resetare din fabrica am reinstalat si setarile de net si degeaba. Oare sa merg la Orange? Sau are telefonul ceva, ca depinde de zone.

10 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Acel e vine de la edge, înseamnă că semnalul nu e destul de bun și atunci se folosește internet de viteză foarte mică. Asta înseamnă mai slab de cât 3g. Dacă vrei să îți meargă bine trebuie să ai cel puțin 3g. Nu mai știu dacă telefonul suportă 4g sau nu dar prin 4g o să ai cel mai bun internet, din păcate nu prinde semnal decât în orașele mari.

| HadesSs explică (pentru mastadont):

Pai si cum activez 3g, ca am tot cautat setari pe net, nu stau la tara stau la oras...

| mastadont a răspuns (pentru HadesSs):

Nu sunt expert pe androiduri dar cred că ar trebui să se activeze automat dacă ai semnalul destul de bun. Nu e o regulă neapărat că dacă stai la oraș trebuie să ai semnal bun, depinde foarte mult de zonă și de acoperirea rețelei în orașul tău. Eu am pățit în centrul Clujului să nu am semnal de loc deci se întâmplă.

| alina2k18 a răspuns (pentru HadesSs):

Settings - connections - mobile networks - network mode.

| HadesSs explică (pentru alina2k18):

E setat pe LTE/WCDMA/GSM(conectare automata) ...nu am nimic cu privire la 3g...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea ar fi să îți cumperi altul. happy

| dragodana a răspuns:

Salut! Nu cred ca depinde de telefon ci de retea.Chiar si cand sunt foarte aproape de antene tot am internet 1G.Chiar m-am certat cu Vodafonul pe tema asta.Toti mint ca au interetul cel mai bun&etc, dar niciunul nu e mai breaz.

| gabriielaaa a răspuns:

Am avut si eu merge mai greu netu depinde de zona.

| Dumitrescu_Dănuţa_2000 a răspuns:

Depinde și de telefon dar și de acoperirea rețelei de telefonie....nu are nici o legătură cu resetarea telefonului, probabil așa este el din fabrica. Am avut și eu S4 mini dar prindea destul de bine pe Vodafone.

| HadesSs explică (pentru Dumitrescu_Dănuţa_2000):

Cel mai bine e sa il vand sa imi iau altul nu? laughing