| trudixx21 a întrebat:

Salutare, am și o întrebare.
Am un iPhone 14 Pro Max iar când apelez *#21# îmi arată că, toate apelurile sunt redictionate, de ce îmi apare așa? Am citit pe net și cică cineva îmi ascultă telefonul. Știe cineva de ce îmi pare așa?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asta cu formezi un cod si iti spune ca este ascultat telefonul tau este o vrajeala din "comunism"
SeRei au niste scule ca nu se poate depista acolo unde ei "asculta" telefoane!
In orice caz toate discutiile sunt inregistrate si tinute undeva pe servere ale operatorilor de telefonie, dar nu ascultate de cineva anume ci sunt "indexate" doar in eventualitatea in care autoritatile au nevoie de acele discutii!

Si nu "asculta" telefoanele oricui! numai acolo unde exista suspiciuni si mandat sau in orice caz un document pentru acea interceptare! nu sta nimeni sa vada ce discuta ion de la piata mare cu gigel si cu amanta sa!