| Pustiul551 a întrebat:

am un iphone 5s de 16 gb si am cateva intrebari.
1. Dc la memoria libera imi apare ca am doar 13 si cv cand acesta este de 16 gb?. iar softu ocupa undeva la vreo 1, 2 gb doar.
2. Daca am facut update la ios 8 recent si vreau sa ma reintorc la 7 se poate?
3. Daca dau Reset la tel. si il confg ca fiind iphone nou acesta va avea din nou ios 7? ( revenirea la setarile din fabrica ).
4.Pe contul de icloud am vazut ca am 5 gb gratuit din partea celor de la Apple, deci asta inseamna ca pot sa il folosesc ca un fel de card acel spatiu liber? am obs ca se poate extinde la mai mult de 5 gb, deci pot sa pun muzica,filme,jocuri, poze pe acel spatiu sau doar date din telefon?( contacte, notite, poze )... Funda :*

1 răspuns:
| xBesTLifeX a răspuns:

1.Orice telefon are mai putina memorie decat zice ca are, si softu intr-adevar ocupa vreo 2 cred dar tot ai mai putin din cauza aplicatiilor preinstalate care ocupa memorie.

2, 3. Da, poti readuce telu la iOS 7, prin resetari din fabrica, cum ai spus tu.

4. Pe iCloud poti salva orice ai pe telefon, muzica, filme, poze etc.) nu merge sa salvezi jocuri.

FUNDA?