| Florin458 a întrebat:

Am un Iphone generatie mai veche pe care il voi schimba in toamna.Pana atunci trebuie sa introduc in el cateva fisiere word.Problema este ca nu pot descarca acest program intrucat apare un mesaj de genul ca programul nu este compatibil cu aceasta versiune de Ios si cer o varianta de la Iphone 6-7 in sus cel putin.Se poate face ceva in situatia aceasta pana schimb telefonul sa pot introduce acele documente?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pe gsmarena scrie asa despre sistemul de operare al telefonului tau:
"iOS 5, upgradable to iOS 9.3.5"
Daca upgradezi sistemul de operare, problemele de compatibilitate intampinate ar putea disparea.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Solutie posibila:
Sunt multe site-uri de convertire online pe care poti converti acele fisiere in format vechi (probabil fisiere cu extensia terminata in "x" trebuie schimbate in fisiere cu extensie fara "x", cum ar fi "docx" in "doc").
Fisierele convertite le poti lucra cu versiunile vechi de Office.

| dannyel86 a răspuns:

Ne spui modelul exact de Iphone pe care il folosesti pana in toamna si incercam sa gasim versiuni mai vechi ale programului de editare text, compatibile cu dispozitivul tau.

| Florin458 explică (pentru dannyel86):

4s

| Florin458 explică (pentru dannyel86):

Este upgradat de ceva timp la 9.3.5 si nu imi da voie sa descarc Office pe motiv ca nu este compatibil cu versiunea telefonului.

| dannyel86 a răspuns (pentru Florin458):

Pe gsmarena scrie asa despre sistemul de operare al telefonului tau:
"iOS 5, upgradable to iOS 9.3.5"
Daca upgradezi sistemul de operare, problemele de compatibilitate intampinate ar putea disparea.