| Winstern a întrebat:

Salutare, am un Samsung galaxy mini 2 (GT-S6500D) si ieri seara l-am inchis. Cand am vrut sa-l deschid imi aparea numele telefonului sigla de la Samsung albastra apoi doar sigla, la un moment dat vibreaza de vreo 3 ori si imi apare din nou sigla albastra si tot asa. Chiar nu stiu ce sa-i mai fac.

40 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ţi-ai bulit androidul.Du-te cu garanţia la magazinul de unde ţi-ai cumpărat telefonul in caz dacă o mai ai, daca nu te duci la un service şi îi rogi să ţi-l facă.

Răspuns utilizator avertizat
| RaduTN a răspuns (pentru Winstern):

Păi,i-ai făcut cumva root? Ce ai facut înainte să-l stingi thinking Pe unde ţi-ai bagat nasu?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Mai incearca. Uite un site cu firmware-uri originale, nu este de Romania dar eu zic sa-l bagi pe cel de Anglia(BTU). Presupun ca stii cum. Intri in Download Mode, bagi telefonul la PC, intri in Odin, astepti sa-l detecteze, daca nu-l detecteaza instaleaza driverele de undeva de pe net. Dupa cel detecteaza pui firmware-ul, pda la pda, csc la csc si modem la modem/phone, daca e doar pda pui doar pda, nu stiu cum sunt aceste firmware-uri. Dupa ce dai sa se instaleze ar trebui ca la sfarsit sa iti arate "PASS" si telefonul sa se restarteze.
http://www.samsungis.com/Firmwares/GT-S6500.html
Inainte de asta incearca sa-l pornesti tinand apasat butonul power sa vezi daca merge asa...

| RaduTN a răspuns (pentru Winstern):

Îmi pare rău...
Uite aici un video poate îţi este de folos: http://www.youtube.com/watch?v=0PAB6khykWE

Dacă nici aşa nu merge îţi reinstalezi androidul.Îl întrebi pe ''Domnu Google'' cum se face asta si te apuci de treabă.

Bft :-h :-h

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Dar nu are rost, nu stau pe fb mai mult ca pe TPU. Eu folosesc ca retea de socializare principala Google+, stau pe fb doar ca sa mai vorbesc cu niste prieteni care nu folosesc G+. Cand intru pe net intru si pe TPU si pe fb.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Ma bucur ca ai reusit, daca aplicatia stock pentru camera nu merge incearca sa instalezi alta din Play Store sa vezi daca merge sau poate un factory reset va rezolva si chestia asta sau poate ar trebui sa stergi memoria cache din recovery...dar ai grija ce faci pe acolo laughing

| AlexL28 a răspuns:

Incearca cu o revenire la setarile din fabrica. Scoate bateria, bag-o inapoi, apasa simultan butoanele:
volum sus+home+power(ca sa fii sigur ca merge apasa mai intai doar volum sus si home, apoi apasa si pe power, ca sa nu booteze normal) Apasand aceste taste intri in Recovery, aici navighezi cu tastele de volum si butonul home sau power. De aici dai factory reset. Daca tot nu merge va trebui sa instalezi inapoi firmware-ul, lucru pentru care va trebui sa cauti pe net si care iti va fi putin dificil daca esti incepator.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Cand incerci sa dai factory reset?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Esti sigur ca instalarea cu Odin a functionat sau ca firmware-ul instalat e pentru telefonul tau?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Da, Dar nu prea am cu ce sa te ajut mai mult, eu zic sa intri pe XDA-Developers, si sa cauti acolo solutia happy

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Nu ai folosit XDA cand ai instalat firmware-ul, ma cam mira... oricum, uite un tutorial pentru a instala firmware-ul cu Odin, mie mi se pare in regula. Dar inainte de asta incearca sa intri in recovery apasand doar home+power si incearca sa dai factory reset, daca nu, urmeaza acel tutorial sau cauta pe Google altul, Internetul e o sursa inepuizabila de astfel de lucruri :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2030758

Răspuns utilizator avertizat
| AlexL28 a răspuns (pentru Winstern):

Am mai facut putin search si chiar daca cred ca nu va functiona, incearca sa intri in recovery asa:
1)apasa si tine apasat volum +
2)apasa si tine apasat power
3)lasa power imediat ce apare logoul Samsung
4)lasa volume + cand apare Recovery
Daca iti apare ceva eroare inseamna ca nu mai ai niciun recovery instalat, caz in care iar se complica treaba... daca booteaza normal, nu stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| ionutunited a răspuns:

Dul la un GSM

Răspuns utilizator avertizat
| galagie a răspuns:

Bateriiia

Răspuns utilizator avertizat
| TinitaStoessel a răspuns:

Pai nu ai ce face. Doar sa-l arunci si sa-ti iei alt Samsung Galaxy dar fara sa-l mai inchizi

Răspuns utilizator avertizat
| asdsdfgfsd a răspuns:

Mai are baterie?
Ca asa mi se intampla si mie la Samsung Galaxy S5.

Răspuns utilizator avertizat