| RzV28 a întrebat:

Am un telefon Ulefone U007 care in momentul in care nu este la incarcat merge cateva minute si se inchide, daca este la incarcat merge fara nicio problema. Daca spuneti ca e bateria nu prea am ce sa ii fac ca este incorporata si nu pot sa o scot. Poate mai aveti si alte idei ce as putea sa ii fac sa isi revina.Multumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service sa ti-l verifice si sa schimbe bateria, daca e cazul.

| mudokins78 a răspuns:

Schimbi bateria!
Nu e incorporată!
Desfaci capacul şi scoţi bateria(ca la iphone)
Funda?

| mudokins78 a răspuns:

Da interesant e că la telefonul tău arată că poate sta în stand-by 75 de zile sau 4 zile folosit intens!
L-ai cumpărat la mâna a doua?

| RzV28 explică (pentru mudokins78):

Telefonul a fost cumparat nou de pe eMAG, are un an si ceva de cand il am si mai am si garantie dar problema la garantie e ca trebuie eu sa platesc curierul pana la service-ul lor si nu as vreo momentan, poate e vreo problema care se poate rezolva mai usor.e un telefon de care am fost foarte multumit cat si din privinta bateriei pana acum dar si ca calitate in miscare, nu imi doream ceva mai bun pentru moment de asta doream sa vad daca se mai poate rezolva sau ma folosesc de el drept fix laughing

| mudokins78 a răspuns (pentru RzV28):

Hai mă răzvane că nu e un capăt de ţară pentru 25 de lei!
Măcar cât îl ai în garanţie. Succes
Şi fi şi tu băiat giugiuc, dă şi tu o fundă.

| RzV28 explică (pentru mudokins78):

Nu e vorba numai de bani, e vorba si de timp, am mai trimis odata un telefon la ei si a durat o luna pana a venit fiind tot asa in ultimele luni de garantie si dupa a mai functionat o luna dupa ce a iesit din garantie si acum sta in vitrina..nu vreau sa patesc la fel sa stau sa astept dupa el si peste vreo luna tot sa se strice de tot, de asta am si apelat la voi, poate a mai patit cineva ceva asemanator sau mai aveti ceva idei de incercat in afara de service, asta sa fie ultima varianta.