| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Cat as putea sa imi iau pe un iphone 5 cu display nefunctional daca il duc la amanet? Sau pe un Iphone 6Plus? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca are display nefunctional sau alt defect, atunci la amanet nu vei primi nimic (eventual la un service de telefoane ti-l vor lua pentru piesa).
Daca iPhon 6 plus-ul e in stare functionala, poti primi pana la cca. 150 euro valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Destul sa iti tina de foame o saptamana.
Funda?

| Jimtheghost a răspuns:

Daca vrei un telefon nou, mai bine te duci la eMAG cu el. Daca nu, la amanet. Cat iei pe ele depinde de cat de functionale si folosite sunt deci nu te astepta la sume prea mari.

| TheMargean a răspuns:

Du-l la amanet!

| Marioandrei98 a răspuns:

Pe iphon 5 poți lua maxim 120 -150 lei.
Iar dacă iphonu 6 merge și arata bine îți ei 700 lei la amanet.