| bogleaiulian a întrebat:

De curând am o problema cu telefonul. Cand redă muzica se aude un sunet ciudat nu stiu cum sa il descriu..ca un "cârâit" scurt odata la ceva timp..am crezut ca problema este difuzorul dar chestia asta se intampla si cand muzica este redată la căști..care ar putea fi problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

In primul rand incearca cu alte casti, daca pui poxe nu mai face atunci e posibil ca pur si simplu impedanta/rezistenta castilor sa nu fie buna
poti sa mai incerci si casti bluetooth, eventual imprumuta de undeva doar ca sa faci test (daca, chiar nu ai de unde, sincer, m-as duce cu multa nesimtire in Auchan si ei au acolo casti de genul asta despachetate la vedere, un simplu test nu o sa omoare pe nimeni)

eu ma codesc serios sa imi fac reset la telefon, asa ca... testul nr 3, incearca cu alt player (alta aplicatie, sunt zeci in store), daca tot asa face atunci eu ma cam indoiesc ca resetarea telefonului o sa rezolve, insa bineinteles ar trebui sa faci si asta, ca ultima solutie inainte de solutia finala: mers la service

| bogleaiulian explică (pentru ziftode):

Da, cred ca resetul ar fi cam ultima optiune, astazi observ ca nu mai face asa, daca persista problema o sa il duc la service si sper ca asa o rezolv fara probleme.

4 răspunsuri:
| Sergiu_7165 a răspuns:

Daca nu e muzica pe care o asculti copiata gresit, atunci incearca sa-l formatezi. Incearca sa vezi daca atunci cand suna caraie sau nu.

| bogleaiulian explică (pentru Sergiu_7165):

Cand suna nu se aude, nici la notificari sau ceva, nici cand conectez telefonul la o boxa la PC nu se aude, numai la muzica si in casti, si nu numai la muzica din telefon si la cea de pe YouTube.

| Sergiu_7165 a răspuns (pentru bogleaiulian):

Probleme de soft ar trebui sa fie, incearca sa-i dari o resetare din fabrica si vezi apoi cum se comporta. Daca e tot asa trebuie sa-l duci la cineva sa-ti schimbe softul la telefon.