| tiXor a întrebat:

Am o problema la telefon (Samsung Galaxy S Plus) : mi-a aparut pe ecranul de deblocare sa introduc un cod pe care nu il stiu. Imi spune : introducere cod PIN pentru deblocare (tinand cont de faptul ca nu am SIM-ul in telefon). Daca fac un hard reset imi pierd contactele? Daca da, exista vreo metoda de a imi salva contactele in PC sau in alta parte ca sa nu le pierd?(am cod si nu pot sa intru sa le salvez)

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Telefonul tau este codat pe vreo retea? Daca raspunsul este da, pentru acel lucru iti cere acel cod. Daca ii dai hard reset, iti va sterge absolut tot din telefon.Parerea mea e sa bagi simul inapoi in telefon si va disparea cererea respectiva.

| tiXor explică (pentru AllinaDaniella):

Am incercat... In momentul cand aveam SIM-ul introdus in telefon mi-a aparut pentru prima data codul asta...