| throughTHEnever a întrebat:

Salutare TPU, am si eu un HTC 500 desire de cateva luni. Telefonul are versiunea de android 4.1.2 si HTC sense 5.0. As dori sa ii upgradez versiunea de android... Se merita? Din cate stiu pierd garantia facand lucrul asta.

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

? Dacă există actualizare din setări, de ce să pierzi garanția?

| SouLIce a răspuns:

Daca faci upgrade nu pierzi garantia, pierzi garatina cand instalezi rom custom
Daca ai actualizare disponibila dai instaleazo

| dge18 a răspuns:

Salut!
Pai daca nu poti upgrada versiunea android cu programul telefonului, ala deja numai e upgrade este modare! Si iti sugerez sa n-o faci! Este posibil sa-ti strici telefonul, de asta iti si taie garantia. Mai bine astepti pana ti se duce garantia dupa aia poti sa-i faci ce vrei happy la mine oricum era taiata de mult ca am root-at telefonul fara sa stiu laughing din start mi-a taiat-o!
Bafta!