| AnonymMan a întrebat:

Salutare TPU am un galaxy y duos sa vreau sa ii dau revenire la setarile din fabrica dar daca ii dau mi-e frica sa nu mi se stearga androidu care mi sa instalat cand l-am luat oare mi se sterge daca da va rog sa imi spuneti cum il instalez la loc va rog vreau pe cineva care se pricepe. FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă dai "revenire la setări de fabrică" se ŞTERG toate datele ( ulterioare ) din telefon :
"Șterge toate datele personale de stocare internă a telefonului, inclusiv informații despre contul dvs. Google, orice alte conturi, setările sistemului dvs. şi ale aplicațiilor, precum și orice aplicații descărcate. De asemenea, puteți marca caseta "Şterge cardul SD" pentru a șterge toate datele de pe microSD cardul dvs., cum ar fi muzica sau fotografii. Dacă resetați telefonul în acest fel, vi se va solicita să reintroduceți același tip de informații ca și când ați început "lucrul" pe Android."

Deci, se vor şterge parole, date din agendă, jocuri/aplicaţii instalate ulterior, etc.

Dar Android-ul cu care a venit din fabrică ( cu care l-ai cumpărat ) RĂMÂNE în telefon ( şi NU va trebui reinstalat )!

Toate cele bune.