| osaandy a întrebat:

Am un Samsung GalaxyJ5 2016 pe care l-am resetat. Am introdus contul de Google de activare, am confirmat pe email ca este contul meu de pe laptop iar apoi am iesit din greseala de pe telefon. Cand am incercat a doua oara sa ma autentific pe telefon cu acelasi cont Google imi spune ca sa ma autentific cu contul anterior cu care a fost inregistrat acest telefon. Am bagat datele si nimic...O ia de la inceput. Ma poate ajuta cineva sa-mi explice ce sa fac sau mai bine zis ce s-a intamplat? Multumesc, dau funda.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai intră odată pe contul tău, de pe lalptop. Schimbă parola, verifici că e OK și reintri pe tel cu noile credențiale

| LPCTSTR a răspuns:

Il poti reseta din nou?

| Bogdan70001 a răspuns:

Poti face ce tocmai a spus sierra1 sau daca nu merge asa poti intra in Recovery apasand Powe+Home+Volume UP (sau asa este de obicei la Samsung, dar sunt si cazuri separate poti cauta pe google cum sa intri) dupa care intri la Wipe Data si de acolo ii dai Wipe

| osaandy explică (pentru Bogdan70001):

Am facut totul din nou, inclusiv schimbat parola, ma arunca iar la inceput imi spune sa ma conectez cu contul cu care a fost sincronizat apoi am dat ca si uitata parola mi.a trimis un cod pe numarul de telefon atasat contului am bagat codul si de o ora scrie ca recupereaza contul si incarca de zor si nimic. Pe adresa de email imi spune ca diapozitivul s-a conectat dar el...nimica. Nu am patit asa ceva niciodata.

| osaandy explică (pentru Bogdan70001):

Am facut totul, apare recuperare cont si asa sta de o ora cu toate ca pe mail imi scrie ca dispozitivul este inregistrat cu acest cont. Nu mai stiu ce sa cred.