| DaniTDCI a întrebat:

Salutare TPU am un telefon Orange Zilo,dar as vrea sa ii resetez tot softul,adica o re-softare, imi puteti da un link sau ceva?,imi ruleaza cam incet si de aia as vrea sa ii resetez softul, mersi dau funda

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metoda explicată la linkul :
http://www.phoneguru.ro/orange-zilo-cum-resetam-parola-de-ecran/

https://www.youtube.com/watch?v=0X7U3EwNYzw

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut ianisade,

Pentru a nu pierde garantia telefonului tau, se recomanda ca resoftarea telefonului sa se efectueze in service-ul autorizat. Iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia intr-un Orange Shop pentru a putea fi trimis mai departe catre service-ul autorizat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| AlexandruBogdy a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=0X7U3EwNYzw

sau daca nu te pricepi intra in setari dai in jos unde scrie "creati o copie de rezerva" dupa ce ai apasat o sa scrie "restarea configurarii din fabrica" Funda :D