| Drxx_Mihai_1990 a întrebat:

Salutare TPU
am un telefon utok 351 D cu o versiune de android de 4.4.2 si vreau sa-mi maresc androidul cu 4.4.4.......cum sa fac? stiti un program? multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum daca nu merge din telefon.

| ionut6709 a răspuns:

Pai daca vrei update la android intri in:
-setari
-despre dispozitiv (sau despre telefon)
-actualizare software
-trebuie sa ai acces la WI-FI
-dai click pe ''Actualizare'' si vezi daca exista actualizari Android pentru modelul telefonului tau (nu poti face update daca firma nu a acceptat un update la modelul tau). BAFTA

| Drxx_Mihai_1990 explică (pentru ionut6709):

Am intrat in setari>despre dispozitiv dar nu am actualizare software
dar nu exista programe?

| ionut6709 a răspuns (pentru Drxx_Mihai_1990):

Uite un link care te poate ajuta http://www.go4it.ro/......d-7505740/

| Drxx_Mihai_1990 explică (pentru ionut6709):

Mersi

| Chrisphoto a răspuns:

La unele telefoane, nu stiu la Utok, in setari trebuie sa iti aparat ceva cu actualizare sistem.Si acolo iti poti marii Androidul. Succes

| Ted1 a răspuns:

Ba da, dar din cate stiu este compatibil numai cu telefoanele cu ODIN MODE.Este un procedeu destul de complicat:Trebuie mai intai sa descarci ODIN(http://odindownload.com/mobile/),Sa cauti un firmware compatibil cu telefonul si cu ROMul telefonului(aici nu am cum sa te ajut). Partea proasta e ca nu se gasesc firmware compatibile cu ROMul telefonului tau. Poti sa pui un alt Rom pe telefonul tau cu o versiune mai noua de android dar nu iti garantez ca vei reusi(eu mai aveam putin si-mi stricam s5ul facand asta)