| sabibina123 a întrebat:

Salutare,TPU! Nu știu ce sa aleg dintre un Iphone 5 sau 6! Care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| AndreiSerban1993 a răspuns:

Ai "n" variante de telefoane (unele mult mai bune, altele egale si altele mai slabe) de la diferiti producatori. Ce ai vazut asa special la iPhone? Daca doresti sa vezi o comparatie intre iPhone si orice alt telefon iti recomand site-ul GSMArena sectiunea de comparatie.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar mai fi aparut 6 daca era mai prost ca 5?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Apple iPhone 6 (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

6, normal.

| Sn4k3 a răspuns:

Ce intrebare. Logic ca 6!

| Anca6991 a răspuns:

De ce nu te gandesti si la alte optiuni? Esti sigura ca iphone e cea mai buna alegere?

| sabibina123 explică:

Ideea este ca am auzit multe răutăți despre Iphone 6 și nu știam dacă sunt adevărate. Eu am avut Iphone 4 dar nu văd o mare schimbare de la 4 la 5. Așa ca aleg 6!

| Anca6991 a răspuns (pentru sabibina123):

Eu am 6, iti pot spune ca ceea ce ma bucura cel mai mult e autonomia bateriei. La alte capitole se pare ca sunt mai bune alte telefoane(de ex camera) si incep sa cred ca la iphone e mai mult chestia de brand. Oricum intre 5 si 6 cred ca e preferabil 6!