| CosmynAdryan a întrebat:

Salutare tuturor! Parintii mei au fost de acord sa imi ia un telefon nou eu as vrea ori un HTC One Mini 2 ori un IPhone 5c dar nu stiu pe care sa il aleg, ma puteti ajuta, eu nefolosind vreodata pana acum sistemul de operare IOS imi puteti spune daca este bun? Funda celui ce ma ajuta cu problema! P.S. Daca mai stiti voi anumite telefoane cam de acelasi fel/pret spuneti-mi detalii. Va multumesc! O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Iul113 a răspuns:

Din punctul meu de vedere..as merge pe HTC one mini..se descurca foarte bine cu aplicatiile, camera buna, daca esti inzestrat ca si mine cu,, scapatul'' te tine, dar totusi trebuie sa ai grija, iar cu 5c-ul.din cate am auzit se strica chiar repede la multi se blocheaza si-ti trebuie programe pentru aproape fiecare aplicatie (din cate am auzit si vazut). in fine... se plang mai multi de el...amu depinde de tine ce-ti doresti si cum te-ai descurca cu IOS. Daca ai sti pe cineva care are un iphone incerca si vezi cum e. =)
-cam alte tefoane: Samsung galaxy s4, 5/LG G2, 3.

| CosmynAdryan explică (pentru Iul113):

Multumesc frumos pentru raspunsul tau foarte bun si folositor cred ca o sa primesti funda! Multumesc

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One Mini 2, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| Ineys a răspuns:

HTC. Are camerele mai bune + posibilitatea de a-si marii capacitatea de stocare cu un card.

| DorinBac a răspuns:

IPhone clar, dar nu fa greșeala sa iti iei 5c ori 5 ori 5s

| CosmynAdryan explică (pentru DorinBac):

Ce vrei sa spui? ca iphone 5 si 5s este mai bun decat 5C?

| DorinBac a răspuns:

5 si 5 s is cele mai bune