| RaresEduard a întrebat:

Samsung s6 edge sau iphon 6s? Precizati si de ce. Dau funda rosie

Răspuns Câştigător
| Mrr_Añña_1982 a răspuns:

*Iphone 6S:versiunea e de 16 GB. camera:12MP,4032 x 3024 pixeli, autofocus, dual-LED. 2 GB Ram

*S6 Edge : 16MP, Blit Integrat -LED, camera secundara 5 MP, Stabilizare optica a imaginii (OIS), Memorie RAM:3 GBMemorie interna:32 GB, Model Procesor : Octa-Core, Sistem de operare:Android v5.0 (Lollipop), Rezolutie Pixeli :2560 x 1440

CONCLUZIE : SAMSUNG GALAXY S6 EDGE.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| intrlp a răspuns:

Iphone pentru ca automobile.

| Gabriel_Yannis_1996 a răspuns:

Le-am avut pe aman2 si din experienta mea S6 este cu mult peste iphone 6s si la camera si la ercan si multe alte specificati insa iphonu are un punct forte foarte mare cand il scoti din buzunar si il pui pe masa se vede cu adevarat ca nu esti un om de rand si o sa le ia ochii multora. cam asta e parerea mea despre ambele

| Sebi010421 a răspuns:

S6eage mi se pare un telefon mai performant asa ca eu asta mi-as lua

| Elena_Daria_1979 a răspuns:

Eu,sincer,as alege Samsung s6 Edge, chiar daca iPhone s6 are mai multa memorie, imi este mai usor sa folosesc Samsung decat iPhone