| Fidec a întrebat:

Saut...exista posibiitatea de a schimba placa la un iphone 4s codat pe verizon.america? adica sa fie cartela in telefon? sa nu aiba slot sim in dreapta dar sa mearga pe retele gen cos Orange?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-am prea înţeles ce vrei să spui...

Acel telefon TREBUIE dus la DECODAT şi atunci vor merge cartele de Orange/Vodafone/Cosmote.

Toate cele bune.

| Shottas a răspuns:

Trbuie sa il deblochezi, daca stii poti s-o faci si singur, daca pe placa de baza s-a stricat ceva si nu se poate repara, trebuie schimbat telefonul, placi se pot gasi de la alte telefoane cu ecrane sparte etc. Dar nu cred ca gasesti, daca placa e buna restul merita se schimbi, placa aia e telefonul in sine!