| wL123 a întrebat:

Scuze ca am scris asa mult dar asa sunt eu vreau sa dau multe detalii. Va rog ajutati-ma: am un telefon 3G și prima dată am avut Orange. Am fost multumit de viteza netului dar eram nemultumit pentru ca la Orange nu sunt asa bune ofertele asa ca am mers la Digi pentru ca stiam ca au oferte bune. Dar acum netul imi merge f. prost, uneori nu mai merge si se blocheaza. Si acum vreau sa ma duc in alta retea si vreau sa stiu ce retea din Romania are un internet 3G bun. Ma gandeam la Vodafone cartela cu 6-7 euro, dar nu stiu cat de bun e netul, sa nu se blocheze si sa mearga bine de exemplu daca intru pe un joc online de ex. Triviador sa nu stau cu frica ca se opreste netul, cand am nevoie urgent sa intru pe net sa stiu mereu ca merge. Stau in Stefanesti, Arges, e undeva la 5 km la Est de Pitesti dar ma intereseaza sa mearga si in majoritatea oraselor pt ca acasa am Wi-Fi. Multumesc.

10 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Digi are semnal slab!
Dar nu pentru mult timp! Dacă ai abonament păstreazăl pentru că compania la care ai net va avea 4G cand va fi cumparată de Vodafone iar dacă nu ai răbdare poți să iți ei orce rețea dintre Vodafone, Telekom Sau Orange...Ei au 4G deci nu va fi nici o diferență!

| Zaygon a răspuns (pentru AdrianPanaintescu):

Nu va cumpara Vodafone Rds-Rcs asta ii sigur. In primul rand netu pe 3G nu va fi la fel de rapid ca pe wireless. Eu am abonement de net la digi si merge okay. Intr-adevar in orasele mici e doar 3G dar in orasele mari e 3G+.

| AdrianPanaintescu a răspuns (pentru Zaygon):

Rds-Rcs si Digi! E o diferentă!

| Zaygon a răspuns (pentru AdrianPanaintescu):

In visele tale. Sunt unii si aceeasi asa ca documenteaza-te inainte sa zici o aberatie.

| AdrianPanaintescu a răspuns (pentru Zaygon):

Îș subrenduri HAHA

| Zaygon a răspuns (pentru AdrianPanaintescu):

Pe dracu. Ii ca si la Allview. Compania se numeste Visual Fan si vand sub numele de Allview. Tu cand te duci sa iti faci abonamente te duci la RDS nu la Digi. Asa ca sunt una si acelasi lucru. Digi e doar nume de marketing.

| AdrianPanaintescu a răspuns (pentru Zaygon):

E subrend ca și cum a fost frog pentru cosmote.
Esti tare incăpățânat!

| Zaygon a răspuns (pentru AdrianPanaintescu):

Frog era subrend dar cosmote avea propriile servicii de telefonie.
In cazul asta serviciile de telefonie apartin rds si nu exista altceva.
Uita-te la telekom si vezi ca pachetul lor se numeste magentaone asa ca sa nu te aud.
Si incapatanat esti tu ca debitezi prostii.

| AdrianPanaintescu a răspuns (pentru Zaygon):

Tu este... Telekom este fostul cosmote.
Habar nu ai cum o duc oameni din românia și ce se întâmplă.
Ești prea superlativ...
Studiază și apoi comentează și după să insulții

| Zaygon a răspuns (pentru AdrianPanaintescu):

"Nu stiam ca telekom e fostul cosmote."(ironic mode).
Si crede-ma ca am mai mare habar decat tine cum o duc oamenii.
Cumva taicato lucreaza la RDS si de asta esti asa sigur?
Superlativ in ce sens? Am dreptate si nu vrei tu sa recunosti si crezi ca cedez asa usor.
Si crede-ma am studiat mai mult de cat tine. Am terminat mate-info, habar am de ce vorbesc in materie de calculatoare si tehnologia informatiei(pentru cultura ta generala sunt student in anul 1 la Calculatoare si Tehnologia Informatiei, UT Cluj).
Si cu ce te-am insultat? In primul rand tu ai zis ca eu sunt incapatanat primul. Eu am zis doar ca debitezi prostii, nu te-am jignit. A zice o prostie nu te face prost pentru ca suntem oameni si cu totii gresim. A insista pe o prostie denota ca esti prost. Si probabil ca stii o gramada de chestii nu contest, dar aici pur si simplu nu ai dreptate.
Si ca sa stii un lucru, incapatanat sunt doar cand am dreptate si se trezeste cineva sa ma contrazica.