| JusTPauL a întrebat:

Se poate schimba la PC limba, adica din franceza in romana sau macar engleza.
La mine e engleza, dar am un prieten care are pc-ul in franceza si am incercat ce am stiut eu dar n-am reusit sa-i schimb si limba.
Cine ma poate ajuta, dau funda.

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra in control panel la windows update si descarca lag pack-ul de acolo.

| JusTPauL explică (pentru Jipa95):

Acum nu sunt la acel pc, m-am uitat la mine dar nu apare.
Pc-ul acela are toate limbile posibile, dar nu se schimba.
Eu am dat de la region and language si am lasat tastatura asa cum trebuie sa fie si limba sa apara totul in romana sau engleza dar nu merge.
Ca exemplu, cand dau la bara de start si se dechide acea lista sa fie tot scrisul in romana.

| dannyel86 a răspuns:

Aici sunt pachete lingvistice, dar conditioneaza conversia fata de limba de baza (engleza, sau altele). Franceza nu e pe lista, desi nu inteleg de ce. Ar putea, totusi, sa incerce pachetul in limba romana sau engleza disponibil pe site-ul indicat.
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/language-packs#lptabs=xp

| JusTPauL explică (pentru dannyel86):

Asta e pentru xp, mie imi trebuie pentru win7.

| dannyel86 a răspuns (pentru JusTPauL):

Instructiuni pe pagina oficiala.
http://windows.microsoft.com/......uage-packs

| JusTPauL explică:

Nu merge cum ati zis.

| bonico a răspuns:

Salut,
Trebuie mai intai sa descarci din update pachetul cu limba romana aferenta sistemului tau de operare si apoi instaleaza vistalizatorul - cu el vei incarca efectiv limba dorita in sistem. Ai linkul de descarcare a vistalizatorului aici>> http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Vistalizator.shtml