| AlxGoliatH a întrebat:

Sony xperia U, Lg l5, Motorola Motolox, ce imi recomandati si de ce?(eu pe telefon cel mai mult ma joc, stau pe net si ascult muzica)

2 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! L5-ul iese clar din discutie. nu are nimic mai bun decat nimeni.
Ai zice sa iti iei Motoluxe pentru ca are ecranul mai mare si camera mai buna, dar astea sunt singurele avantaje.
Motoluxe
+Ecran (4" vs 3.5")
+MicroSD Slot
+Camera (8vs5MP)
+Baterie (1400mAh vs 1320mAh)
+Subtire (9.9mm vs 12mm)

Xperia U
+Greutate ( - )
+Dimensiuni
+Rezolutie (280 vs 245ppi)
+Scratch-Resistant (nu se zgarie usor)
+SONY BRAVIA Engine
+Viteza Internet
+Sony 3D surround sound audio technology
+Memorie interna (8GB vs 300MB)
+Video HD (720p vs VGA)
+CPU (1Ghz Dual Core Cortex-A9 vs 800mhz Single-Core)
+GPU (Mali400 vs Adreno200)

Deci, singurul avantaj al Motoluxe care te intereseaza este ecranul. In rest, Xperia U ti se va misca mai bine pe net, mai fluent, se va vedea mai bine, vei putea juca mai multe jocuri, jocurile se vor misca mai bine. Deci recomand Xperia U!

Diferenta intre ecrane
http://www.displaywars.com/3,5-inch-5x3-vs-4-inch-5x3

Comparatie intre cele 2 telefoane
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4404&idPhone2=4437

Sper ca te-am putut ajuta!

| Silviu_Razvan_1998 a răspuns:

Iti recomand :
1.Sony Xperia U pentru experienta smechera.
2.Motorola Motoluxe pentru. camera.
3.Lg optimus L5 pentru ca tine bateria.

Toate sunt bune, dar iti recomand MOTOLUXE. Depinde de tine. ( Funda? )