| xRaduC a întrebat:

Stie cineva ce as putea face cu acest Nokia Lumia 520? Este spart.
https://imgur.com/a/8JsET
Nu functioneaza cele mai importante butoane, respectiv Back, Home si Search (cele 3 de jos), dar nici butoanele aflate in josul ecranului.
Ca sa dau pe Back sau Home, trebuie sa inchid telefonul de tot, ori sa inchid cumva aplicatia.
Are cineva idei ce as putea face? happy

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Arunca-l si ia-ti cu Android! Profita de defectiune. Telefoanele cu Microsoft sunt cele mai proaste si mai ales Nokia. Nokia erau bune cele cu sistem propriu. Eu mi-am luat Nokia cu Android si-mi pare rau ca am dat banii, Samsung sau Huawei sunt telefoane.

| AncaDiaconu a răspuns:

Având în vedere că nu mai merge...nu cred ca ai mai putea face ceva.Il poti repara si vinde, nu se stie, poate cineva ar avea nevoie de el.Macar sa ii repari touch-ul si butoanele dacă ecranul nu

| CornelCelBun a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi donarea lui unui centru specializat.