| Sonia822 a întrebat:

Stie cineva setari Samsung Core Prime? L-am scapat pe jos, am atins vreun buton, nu mai pot sa fac Print Screen. Inainte apasam tasta centru jos+ tasta lateral dreapta sus, concomitent. Acum nu mai merge. Ba mai mult, ca sa il aprind, trebuie sa apas tasta lateral dreapta sus, ceea ce inainte nu faceam, se aprindea la atingere ecran. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Se poate ca butonul acasa sa fie stricat. Cand esti in meniul telefonului si apesi tasta acasa ce se intampla?

| Sonia822 explică (pentru Gabriel9707):

Tasta acasa e cea din centru, ovala, cu contur argintiu? laughing

| Sonia822 explică (pentru Gabriel9707):

Daca apas pe ea nu se intampla nimic. Dar sincer nici inainte nu stiu ce sa intampla daca o accesam, drept urmare nu pot sa-mi dau seama daca e functionala sau nu

| Gabriel9707 a răspuns (pentru Sonia822):

Da, e cea din centru, dar daca esti intr-o aplicatie si vrei sa iesi din ea, cum faci? Normal apesi pe acel buton si o sa te dea la meniul principal. Daca nu functioneaza inseamna ca butonul este stricat.