| marioCor a întrebat:

Sunt pe Orange si daca am avut abonament cu minute internationale si am vorbit cu un amic care e in intalia si e tot pe Orange si are roamingul activat. Daca am depasit cu vreo 17 minute acele minute din abonament pe care le aveam, cam cat o sa ma coste?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca ai sunat din Romania catre un numar Orange aflat in afara tarii, vei consuma din minutele in retea alocate abonamentului tau si nu din cele nationale si internationale. Pe acestea le folosesti daca apelezi un numar de telefon apartinand altei retele. In orice situatie, poti sa verifici costul prin apel gratuit la 415-Serviciul Cronos sau prin apel la *115#.
O zi buna,
Orange Helpers