| wolder a întrebat:

Telefonul meu nu detecteaza nicio cartela, ce ii fac? I-am dat revenire din fabrica si nu i-am facut nimic sa se strice, seara mergea, dimineata nu.

16 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Telefonul ar putea fi codat pe o retea anume. Mergi la un service GSM sa te lamureasca mai bine.

| wolder explică (pentru RareşTPUro):

Nu e codat pe nicio retea. am inca garantie, n-am ce sa caut la gsm

| Evolution a răspuns:

Scoate si pune din nou cartela, este decodat?
Daca nu reusesti te duci la un gsm si explica-i care e problema, in cele mai multe cazuri e doar o setare sau ceva de genul si nu te costa nimic.

| wolder explică (pentru Evolution):

Telefonul este de la vodaf si are in el o cartela Vodafone caee a stat in el timp de patru luji si dintr.o data nu.l mai vede. Are inca garantie deci nu il.duc la gsm dar nu gasesc acea foaie pe care scrie certificat de garantie. Am doar cutia si bonul

| Evolution a răspuns (pentru wolder):

Te duci mai intai la un centru Vodafone si vezi care e problema, posibil ca acea cartela care a stat in el 4 luni sa se dezmagnetizeze si sa nu mai mearga, ai incearcat cu o alta cartela de Vodafone?
Incearca cu o alta cartela de Vodafone, daca merge alta cartela inseamna ca cealalta e dusa.
Daca nu merge nici cu o alta cartela te duci la un centru Vodafone si le explici problema, daca nu reusesti acolo te duci la un gsm.
In principiu daca ai abonament la Vodafone sunt obligati sa iti rezolve problema indiferent daca mai ai sau nu documentele, tu figurezi in baza lor de date.

| wolder explică (pentru Evolution):

Am incercat si alta cartela. logic. nu am abonament la ei, dar telefonul are garantie

| Evolution a răspuns (pentru wolder):

Pai si daca ai garantie ce mai astepti? te duci si rezolvi cu garantia

| wolder explică (pentru Evolution):

Imi era imposibil sa merg, dar l-a dus cineva apropiat azi happy

| wolder explică (pentru Evolution):

Ce crezi ca are stricat?

| Evolution a răspuns (pentru wolder):

Cititorul de sim? laughing)

| wolder explică (pentru Evolution):

Ok, mersi, sper sa mi-l aduca mai repede laughing)

| wolder explică (pentru Evolution):

Am fost azi la ei si mi-au zis ca au inlocuit telefonul si ca l-au trimis de la Bucuresti, dar va ajunge mai pe seara sau maine. Sa fie adevarat? Sunt nerabdatoare.

| Evolution a răspuns (pentru wolder):

Pai daca asa au spus inseamna ca asa este, cred ca a avut o problema la placa de baza si trebuia inlocuit cu totul.
Oricum ma bucur ca ai rezolvat happy :3

| wolder explică (pentru Evolution):

Daca asa au spus, nu asa este. A doua zi mi l-au dat inapoi, se vedea ca bateria e diferita, inauntru era altfel cu niste luminite verzi, diferit inauntru, dar fara cartela mergea perfect, cu cartela in el se bloca aparea ecranul negru si tot ce scria era " power by android", l-am dus azi inapoapi. O sa le fac asa pana il repara pe bune sau pana imi da unul nou

| Evolution a răspuns (pentru wolder):

Si mie mi s-a intamplat sa duc laptopul de 2 ori la garantie fiindca nu l-au reparat cum trebuie.
Ce marca e telefonul de are luminite? laughing)

| wolder explică (pentru Evolution):

Nu avea inainte luminite, i-au pus acum de cand l-am dus la garantie.