| anonim_4396 a întrebat:

Telefonul nu sună! (Samsung smartphone). Deci uneori sună( ringtone-ul, când sunt apelată), alteori îmi apare doar apel pierdut. Câteodată îmi sună cam 1 secundă apoi se închide displayul, ca și cum l-ași pune eu pe mut din tasta de blocare.
Am încercatsickringtone default ( din memoria telefonului)
- reset ( factory reset din recovery menu)
- antivirus
La fel pățesc și cu smsurile. Din 3 primite, aud unul. Am testat, am tot trimis sms-uri să văd când sună. Ciudat!?

2 răspunsuri:
| XxKnifeXx a răspuns:

Ciudat a intrat virus mare in telefon.Sunt diferite aplicatii si au intrat si mai bine sa il arunci sa iti iai altul.

| SmokeyEye a răspuns (pentru XxKnifeXx):

Ce aplicații? L-am resoftat, eu. Cum poți să-mi sugerezi să-l arunc, dacă bănuiești că problema e de natură virtuală ( soft). Eu vreau să-l repar. Ideea asta mi-a venit și mie în minte când am întâmpinat problema, dar fiind că nu e cea mai ieftină soluție, m-am gândit să întreb aici.