| Alexstylego a întrebat:

Telefonul Xiaomi Redmi Note 9 Pro, 64GB are app gallery sau magazin play ca specificatii are Android 10 EMUI 11

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Manut are Google Play, ca e facut de Xiaomi lol. Daca vrei si App Gallery il poti pune separat, ca nu e inginerie.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, doar Huawei a ramas fara el pe telefoanele noilaughing

| Alexstylego explică (pentru Wr3nch):

Adica are app gallery sau nu

| Alexstylego explică (pentru Wr3nch):

Mersi de raspuns, chiar nu imi doresc app gallery pe telefon, am avut un Huawei p40 lite si nu puteam sa descarc mai absolut nimic important

| Wr3nch a răspuns (pentru Alexstylego):

Manut are Google Play, ca e facut de Xiaomi lol. Daca vrei si App Gallery il poti pune separat, ca nu e inginerie.

| kb9 a răspuns:

Pana si pe leterala cutiei scrie "With easy access to Google Apps you're most use".
Doar Huawei nu mai are voie sa foloseasca servicile Google.
Si nu are MIUI 11, a primit update la MIUI 12.
Si apropo, pana si "Telefon", "Agenda" si "Mesaje" sunt tot appuri din Servicile Google, la care Xiaomi, are acces!
Si...App Gallery e o aplicatie ce face parte din Huawei Services, Huawei nu a distribuit App Gallery pe alte telefoane in afara de Huaweiuri.
Pe scurt, are Google Play si celalalte servicii Google.