| anonim_4396 a întrebat:

Un antivirus bun pentru telefon Android? As dori ca aceste sa poate curata absolut toti virusii, inclusiv cei din aplicatii.

5 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Bitdefender antivirus

| KanameKuran a răspuns:

Atat timp cat nu descarci aplicatii piratate de pe site-uri "necurate" nu ai nevoie de antivirus. Vezi tu, Android este un sistem de operare destul de sigur, pe deasupra, singurul loc oficial de unde poti descarca aplicatii, este Google Play, unde toate aplicatiile sunt scanate de Google si sunt sigure pentru utilizatori.

| NoJams01 a răspuns:

360 Security. Este destul de bun, doar că site-urile antivirus minează cu ajutorul telefonului tău monede Bitcoin, Monero si BNC pentru alții atunci când dai 'clean'. Iar o mare parte supra solicită bateria şi în cel mai rău caz o topeşte. Cum a zis şi KanameKuran, dacă nu descarci aplicații piratate, nu ai nevoie de antivirus happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru NoJams01):

Nu am inteles, cum adica "site-urile antivirus minează cu ajutorul telefonului tău monede" confused
Nu am auzit pana acum sa exista un site antivirus(ma refer la companiile mari) care ofera protectie in timp real pe telefon si care sa functoneze si offline si care sa faca bani de pe urma ta.
Din cate stiu, site-urile antivirus nu au nevoie de reclame si nici de minat pentru a obtine bani. Companiile ii fac prin miile de achizitii ale solutiilor lor de securitatewinking
M-ai bagat intr-o ceata imposibil de densa. confused De cand antivirusii/ programele care curata memoria, etc. " supra solicită bateria şi în cel mai rău caz o topeşte". De cand bateria se poate topi? Eu am auzit de baterii care se incalzesc si care explodeaza, ma rog, de umfla...
Cred ca nu stii despre ce vorbesti, si de aceea te rog sa nu mai bagi omul si pe ceilalti in ceata.

| NoJams01 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu am auzit de chestiile astea de la cateva persoane care se ocupa destul de mult cu informatica si stiu cum se fac antivirusurile