| misu2315 a întrebat:

URGENT! Am o cartela Orange si nu am folosit-o de cam 1 luna si ceva pentru. ca mi-am pierdut telefonul. Acuma mi l-am gasit si imi mai merge cartela. Se poate sa fie dezactivata sau cv?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vezi ca daca apare pe ecranul mobilului semnul semnalului de mobil in functiune si apoi incearca sa suni acasa pe fix sau pe mobil unuia apropiat, daca merge si daca nu merge invers inseamna ca esti intr-o perioada de gratie! Vezi valabilitatea telefonului si al cartelei formand *133#

| misu2315 explică:

Multumesc. Am rezolvat. Am scos bateria si am pus-o inapoi.

| darrio2007 a răspuns (pentru misu2315):

Pai,merge? Ca nu ne-ai lamurit.

| Hbvvv a răspuns:

Nu cred.Dar daca nu ai incarcat posibil sa iti fii sters numarul.Dar daca a fost inacarcat recent timpul este prea scurt pentru a se intampla ce va cu numarul dvs.